Artiklite kogumikud, elektroonilised ajakirjad ja andmebaasid

EESTI KEELES

Eesti raamatukogude elektronkataloog

http://ester.nlib.ee/

Kommentaar: võimalik otsida erinevate tunnuste, märksõnade abil raamatuid erinevatest raamatukogusest Tallinnas ja Tartus.

Keeleveeb

http://keeleveeb.edu.ee/

Kommentaar: kõikvõimalikud interneti sõnastikud.

Vikipeedia
Vikipeedia sisu loetakse avaldatuks GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsentsi all

http://et.wikipedia.org/wiki/Esileht

Kommentaar: Vikipeedia on vaba materjali esitav entsüklopeedia, mis areneb üle terve maailma paiknevate autorite ühisel jõul paljudes erinevates keeltes paralleelselt. Eestikeelne.

Eesti artiklite andmebaas

http://ise.nlib.ee/

Kommentaar: ISE on humanitaar- ja sotsiaalvaldkonna artiklite bibliograafiline koondandmebaas, mida koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade ja artiklikogumike põhjal. Andmebaas kajastab Eesti ajakirjanduses ilmunud artikleid valikuliselt.

Digiteeriutd eesti ajalehed

http://dea.nlib.ee/

Kommentaar: valik ajalehti aastatest 1821-1944.

Kultuuriajakiri Akadeemia

http://www.akad.ee/

Kommentaar: Akadeemia on kultuuriajakiri, mis taotleb vahendada eri teadusharude tänapäevast taset ja arengut. Akadeemia ilmub 12 korda aastas.

Õpetajate Leht

http://www.opleht.ee

Kommentaar: Õpetajate Leht on mõeldud eeskätt õpetajatele, kuid ka kõigile teistele, kellel koolihariduse vastu huvi.

Eesti ajakirjanduse analüütiline biograafia

http://www2.kirmus.ee/biblioserver/

Kommentaar: artiklite andmebaas BIBIS moodustab killukese Eesti ajakirjanduse analüütilisest retrospektiivsest üldisest bibliograafiast, mille ainsaks koostajaks on Arhiivraamatukogu bibliograafiaosakond. Universaalne andmebaas hõlmab 20-ndate ja 30-ndate aastate ajakirjanduse sisu. Esialgu on elektrooniliselt kättesaadavad Postimehe aastakäigud 1926, 1930, 1932-1935; Ajalooline Ajakiri 1938-1940; Elu 1924.

INGLISE KEELES

Directory of open access journals

http://www.doaj.org/

Kommentaar: vaba juurdepääsuga ajakirjade registrisse on kogutud tasuta täistekste pakkuvad teaduslikud kvaliteetajakirjad. 2003. aastal käivitatud Directory of Open Access Journals eesmärgiks on propageerida teadusliku informatsiooni vaba kättesaadavust, projekti toetab rahaliselt Sorose Avatud Ühiskonna Instituut ning seda teostab Lundi Ülikooli Raamatukogu.

Education line
Education-line, Brotherton Library, University of Leeds

http://www.leeds.ac.uk/educol/

Kommentaar: Educational-line on vabalt ligipääsetav andmebaas, mis sisaldab täismahulisi kasvatusteaduste teemalisi konverentside, erinevate tööde, elektroonilise kirjanduse materjale.