Raamatukogud Eestis

Eesti raamatukogude elektronkataloog

http://ester.nlib.ee/

Kommentaar: võimalik otsida erinevate tunnuste, märksõnade abil raamatuid erinevatest raamatukogusest Tallinnas ja Tartus.

Eesti Rahvusraamatukogu

http://www.nlib.ee/

Kommentaar: rahvusraamatukogu, mis kogub, säilitab ja teeb kättesaadavaks Eestis ilmunud või Eestit puudutavad teavikud sõltumata nende ilmumiskohast, peab Eesti rahvusbibliograafia ja Eesti trükitoodangu statistika andmebaasi ning on rahvusvaheliste standardinumbrite ISBN, ISSN ja ISMN Eesti keskus.

Tallinna Keskraamatukogu
Tallinna linn

http://www.keskraamatukogu.ee/

Kommetaar: Tallinna Keskraamatukogu all mõistetakse käesolevas eeskirjas keskkogu ja harukogusid. Tallinna Keskraamatukogu on üldkasutatav raamatukogu. Teavikute, avalike andmebaaside ja interneti kasutamine on tasuta. Tasulise teenusena pakutakse kopeerimisvõimalust, arvutiväljatrükki ning suuremates arvutisaalides tekstitöötlus- ja tabelarvutusprogrammi kasutamise võimalust.

Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu

http://www.tlulib.ee/

Kommentaar: Raamatukogu täidab ülikooli universaalse teadusraamatukogu, arhiivraamatukogu ja õpperaamatukogu ülesandeid ning osutab avalikke teenuseid.

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) raamatukogu

http://www.lib.ttu.ee/

Kommentaar: raamatukogu põhiülesandeks on TTÜ, teiste kõrgkoolide, teadusasutuste, valitsusasutuste ja ettevõtete teenindamine.

Tartu Ülikooli raamatukogu

http://www.utlib.ee/

Kommentaar: Tartu Ülikooli Raamatukogu lugejaks võivad saada kõik soovijad alates 16. eluaastast. Teavikuid laenutatakse koju TÜ üliõpilastele ja töötajatele ning koostöölepingu alusel teiste kõrgkoolide üliõpilastele ja töötajatele.

Eesti Põllumajandusülikooli raamatukogu

http://www.eau.ee/%7Eeaulib/

Kommentaar: Eesti Põllumajandusülikooli Raamatukogu (EPMÜR) on Eesti üldkasutatav põllumajandusteadustele, inimese eluks vajalike primaarsete ressursside säästliku kasutamise ja elukeskkonna säilitamise problemaatikale orienteeritud raamatukogu, mis kindlustab ülikooli tööks vajalike info- ja raamatukoguteenustega.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) raamatukogu

http://www.artun.ee/Organisatsioon/Raamatukogu/

Kommentaar: Lugejate käsutuses on 65 kohta, 3 arvutitöökohta , CD -ROMi vaatamise ja koopiate tegemise võimalus, EKA üliõpilastele tasuta interneti püsiühendus. Teenindatakse eelkõige akadeemia üliõpilasi, vilistlasi, õppejõude ja teisi töötajaid, aga ka väljastpoolt kunstiakadeemiat tulijaid.

Eesti Muusikaakadeemia raamatukogu

http://www.ema.edu.ee/HTML/raamatukogu/klaviatuur/avaframe.html

Kommentaar: See on suurim muusikaraamatukogu Eestis, mille kollektsioonist valdav osa on ainulaadne Eestis. Tegevuse põhieesmärgiks on ülikooli liikmeskonna teenindamine, kuid selle teenuseid võivad kasutada ka teised füüsilised ja juriidilised isikud.

Estonian Business Schooli (EBS) Raamatukogu

http://www.ebs.ee/index.php?id=9

Kommentaar: EBSi raamatukogu on erialaraamatukogu, mis teenindab oma õppejõude, üliõpilasi ja töötajaid. Raamatukogu arendab oma kogusid prioriteetsete õppesuundade – juhtimine, äri, majandus, turundus, avalik haldus, infotehnoloogia – infovajadusi arvestades.

Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi Raamatukogu

http://www.sea.ee/

Kommentaar: raamatukogu komplekteerib kalanduse, ihtüoloogia, hüdrobioloogia, okeanograafia ja keskkonnakaitse temaatilist kirjandust. Eesti Mereinstituudi raamatukogu on erialaraamatukogu, mis teenindab esmajärjekorras oma töötajaid. Teistele huvilistele (tudengitele, õppejõududele ja koostööpartneritele) võimaldame teavikute kohapeal kasutamist või väljalaenutamist eritingimustel.

Eesti Hoiuraamatukogu
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium

http://www.hoiuraamatukogu.ee/

Kommentaar: raamatukogu ülesandeks on teistelt raamatukogudelt vastu võtta, säilitada ja kättesaadavaks teha harvakasutatavaid, kuid teaduslikku, kultuurilist või ajaloolist väärtust omavaid teavikuid.

Eesti Meditsiiniraamatukogu
Sotsiaalministeerium

http://www.medlib.ee/

Kommentaar: Eesti Meditsiiniraamatukogu on arstiteadusliku kirjanduse vabariiklik keskus, mis komplekteerib nii Eesti kui välismaa raamatuid ja perioodikat. Kirjandust saavad koju laenutada arstid, teadlased, kesk- meditsiinitöötajad, farmatseudid, keemikud, bioloogid, õppejõud, pedagoogid, psühholoogid, sotsiaaltöötajad, üliõpilased Tartu Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tallinna Pedagoogikaülikoolist ja Eesti Riigikaitse Akadeemiast, meditsiinikoolidest. Lugemissaalis saavad kirjandust kasutada kõik soovijad.

Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogu

http://www.kirmus.ee/Asutus/AR

Kommentaar: Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogus kogutakse, säilitatakse ja tehakse uurijatele kättesaadavaks:
· kõiki eestikeelseid trükiseid (olenemata nende ilmumiskohast);
· Baltimaid ja/või siin elanud ning elavaid isikuid käsitlevaid trükiseid, samuti eesti autorite kirjutatud, resp. koostatud, toimetatud, mujal ilmunud teoseid ja Baltimail elanud teistest rahvustest autorite töid;
· fennougristika alaseid teatmematerjale.
Kogutud on kõiki trükiseliike – raamatuid, perioodikat, geograafilisi kaarte, noote jm. Arhiivraamatukogus leiduvaid trükiseid on võimalik kasutada ainult kohapeal.

Tartu Linna Keskraamatukogu
Tartu Linn

http://www.luts.ee/

Kommentaar: Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu (TLR) on universaalase koostisega üldkasutatav rahvaraamatukogu. Raamatukogu teenindab kõiki tartlasi ja Tartu linna külalisi.

Briti Nõukogu Raamatukogu
Briti Nõukogu

http://www2.britishcouncil.org/et/estonia-library-info.htm

Kommentaar: Meie raamatukogus leiate infot Suurbritannia kõigi elualade kohta. Meil on üle 6000 raamatu, 500 filmi, 40 ajalehele, ajakirja ja nädalakirja. Samuti vahendame UK haridusinfot. Raamatukogu lugejaks saamiseks pead täitma avalduse ja maksma liikmetasu.

Eesti Patendiraamatukogu

http://www.patentlib.ee/indeks.htm

Kommentaar: Eesti Patendiraamatukogu on tööstusomandialase informatsiooni keskus, kelle tegevuse eesmärgiks on luua Eestis teadmistepõhine keskkond teadus- ja arendustegevuseks, majanduse konkurentsivõime kasvuks ja jätkusuutlikuks arenguks.